İnstagram Tanıtım ve Takipçi Kazanma

İnstagram hesap tanıtımı yapmak ve takipçi kazanmak konusuna tabii ki Reklamlar olarak değindik. Hesabımı nasıl tanırım? Sizler için detaylı anlatım… Bildiğimiz üzere İnstagram’da günde milyonlarca insan paylaşım yapıyor ve oldukça popüler bir medya. Bu yüzden bir çok takipçimizin de önemseyeceği gibi takipçi ve beğeni artırma hilelerine değineceğiz bu gün. Bu hile dediğimiz şeyler taktik olarak düşünülmeli ve kısa ve uzun vadede istediğiniz sayıda takipçi ve beğenilere, yorumlara ulaşmanızı sağlayabilir. Kendi hesabınızı ya da sahte bir hesabı kasmak İnstagram’da aslında düşünüldüğünden çok daha kolaydır. İnstagram, diğer sosyal medya mecraları gibi katı kurallara sahip değildir ve bir çok kişinin reklam yapmasına zorluk çıkarmıyor.

Tüm bu yukarıda bahsettiğimiz konular sizler için oldukça kolay takipçi ve beğeni kasma imkanı sunuyor. Peki ama nasıl? Bu yazımızı sonuna kadar okuduğunuzda daha önce bahsedilmemiş instagram püf noktalarından haberdar olacaksınız. Nasıl takipçi kasılır? Nasıl beğeni ve yorum kasılır? hepsini öğreneceksiniz.

İnstagram Takipçi ve Beğeni Kasmak İçin Tanıtım Nasıl Yapılır?

instagram takipçi ve beğeni nasıl kasılır
instagram takipçi ve beğeni nasıl kasılır

İnstagram da takipçi ve beğeni kasmak için tanıtım yapmak oldukça önemlidir. Fakat nasıl tanıtım yapabiliriz? Bunu çoğu kişi günümüzün reklam standartlarını ve sosyal medyanın, arama motorlarının ne istediğini bilmeden yapmaya çalışıyor. Gelin bakalım takipçi kasmak için instagramı nasıl kullanmalıyız öğrenelim.

İnstagram bizim güncel ve aktif bir kullanıcı olmamızı istiyor. Günde milyonlarca üye girişi sağlanan instagram sadece arkadaşlarıyla mesajlaşan bir bireyi istemiyor, her aktif kullanıcı onlar için değerli olsa da paylaşım yapan ve aktif olarak takılan bireyleri her zaman daha öncelikli görmektedir. Mesela günde 1 fotoğraf paylaşan bir instagram hesabı muhtemelen sizin haftada 1 paylaşım yapan hesabınızdan önde olacaktır. Önde değilse de bir kaç sebebi vardır; beğenilmiyor olabilir, saçma bir hesap olabilir ya da kapalı bir hesap olabilir.

Söylediğimiz gibi instagram tabii ki sürekli aktif hesaplar istiyor ve daha fazla içerik istiyor. Bunu sağlayan bir hesap oluşturmayı sağlarsanız, mesela günde 1 fotoğraf paylaşımı yaparsanız kısa zaman içerisinde takipçi sayınızın arttığını görebilirsiniz. Bu en önemli noktalardan birisidir instagram tanıtım yapma konusunda öncelik güncelliktir.

İnstagram Hilesi Kullanmak Mantıklı mı?

Tabii ki hile kullanmak sizin hızlıca gelişmenize ve popüler görünmenize yardımcı olabilir fakat sizce de mantıklı mı? Bizce mantıklı değil… Neden instagram hilesi, takipçi hilesi, beğeni ve yorum hilesi kullanmak mantıklı değildir? Çünkü birinci önceliğimiz her birey için güvenli bir hayat yaşaması denebilir ve bu hileler sizin güvenliğinizi önemli ölçüde sarsıyor! Şifrenizi vermeniz ile hesabınıza sızabilir ve sizin hesabınızı çalabilirler. Belki de hesabınıza sızar ve uzun süre sizin yazışmalarınıza, fotoğraflarınıza kısaca özel hayatınıza gizlice göz atabilirler…

instagram hileleri, beğeni ve takipçi hilesi
instagram hileleri, beğeni ve takipçi hilesi

İnstagram hileleri aynı zamanda gerçek takipçi, beğeni ve yorumu sizlere sunmuyor. Aslında o beğeniler, yorumlar, takipçiler sistemde kayıtlı olan diğer üyelerden geliyor ve onlar aslında farkında olmadan yapıyorlar… Siz üye olduğunuzda da saçma sapan hesaplara yorum atabilir, beğenebilir ve takip edebilir hale geliyorsunuz. Tabii ki bu takipçiler ve beğenilerin görsel dışında bir geçerliliği yok. Hiç birisi sizin hesabınıza daha sonra girip sizi takip etmeye devam etmeyecek ve boş bir kalabalık oluşturacaklar. İlerleyen zamanlarda daha sert denetimler gelirse de hesabınız askıya alınabilir, bizden söylemesi.

Popüler Hesapları Takip Edin ve Onlara Yorum Atın

instagram popüler olan hesaplar
instagram popüler olan hesaplar

Evet arkadaşlar, instagramda takipçi kasmak istiyorsanız popüler hesaplarla iç içe olmak sizlere +1, +2, +10 puan getirecektir. Bu hesaplara olaya göre mantıklı ve sevilecek yorumlar atarsanız diğer kişiler yorumunuzu beğenir ve sizlere abone olma eğiliminde bulunurlar. Farklı hesapların takip etmesi, popüler hesapların altında sizin hesabınızın görünmesi de sizlere avantaj sağlayacak ve aktiflik konusunda sizi önlere çıkaracaktır. Popüler sayfalara, bireysel hesaplara yorum atın, takip atın fakat yorumlara takibe takip, beğen dönüyorum vs. yazmayın! Bu hesabınızın kalitesini düşürecektir ve insanlar artık bundan bıkmış durumda…

Hesap Tanıtımı Yapmak için İnstagram Reklamları

Bir önemli konu da instagram reklamları… Biz reklamlar olarak tabii ki ilerleyen konularda buna detaylı değineceğiz fakat şimdilik kısaca anlatalım. İnstagramın kendisine has bir reklam platformu var ve televizyona reklam verir gibi instagrama da reklam verebiliyorsunuz.

Bu reklamları kişisel bir hesap için önermek mantıklı olmaz fakat bir firma hesabınız varsa, instagramda satış yapmayı hedefliyorsanız, büyük bir sayfa oluşturmak gibi hedefleriniz varsa tabii ki reklam verebilirsiniz. Bu sayede instagram hikayelerinde, gezintide gibi noktalarda reklamınızı başka hesaplara gösterebilir ve daha fazla takipçiye ulaşabilirsiniz.

İnstagram reklamları tabii ki ücretlidir. Yani para ödeyerek reklam verebilir ve insanlara görünür olabilirsiniz. Bu konu biraz maliyetli olsa da etkilidir. Geçelim diğer konulara…

İnstagram Hesap Tanıtımı İçin #hashtag Atmayı Unutmayın!

Türkçeyi yabancı kelimelerle bozmaktan hoşlanmasak da bazen bu tür kelimeler önemli olabiliyor. hashtag yani # ile kullanılan kelimeler instagram hesap tanıtımı için çok önemlidir! # etiketleri ile paylaşılan kelimeler, diğer bu etiket ile paylaşılan içerikler ile eşleşiyor ve bu eşleşme sonucunda etkileşimde bulunan hesaplara sizin hesabınızın önerilmesini sağlıyor.

# etiketi kullanmak oldukça kolaydır ve sizlerin popülerliğinizi artırabilir. Örneğin dondurma yediğiniz bir fotoğrafı paylaştığınızda yorum ve açıklama satırına #dondurma yazarak diğer dondurma içeriği geçen paylaşımlarla etkileşir ve takipçi sayınızın artmasını sağlayabilirsiniz. Bu # etiketleri her zaman önemlidir diye düşünüyoruz, iyi ve bol takipçisi bulunan hesaplar kasmak için vazgeçilmezdir.

İnstagram Konum Atarak Tanıtım Yapmak ve Takipçi Kasmak

İnstagramda bulunduğunuz konumu paylaşımlarınıza ekleyerek daha önce o ortamda bulunmuş insanların sizin hesabınızı görmesini sağlayabilir ve takipçi sayınızı artırabilirsiniz. Gezdiğiniz yerleri, bulunduğunuz yemekhaneleri, okulunuzu, kurs hanenizi ve diğer noktaları instagram fotoğraflarınıza bağlayarak bir çok takipçi ve beğeni kasar ve bu sayede belki de yeni arkadaşlar dahi edinebilirsiniz.

İnstagram tanıtım, hesap kasma, instagram hileleri, takipçi kazanma, beğeni kasma gibi bir çok konuya değindik ve en önemli noktaları sizlerle paylaştık. Yorumlar üzerine istek olursa sosyal medya nasıl verimli kullanılır içerikli bir paylaşım yapabiliriz, iyi takipleşmeler…

instagram beğeni
instagram beğeni

2 Yorum

 1. Sude demiş ki:

  Teşekkürler çok yararlı oldu

  Ağustos 6, 2019
  Yanıtla
 2. Mehmet demiş ki:

  Teşekkürler 🙂

  Ağustos 13, 2019
  Yanıtla

Bir Cevap Yazın