Firma Reklam & Tanıtım Yapmak

Firma reklam ve tanıtımı yapmak nedir? Neden önemlidir ve nasıl firma tanıtımı, reklamı yapılır diye merak ediyorsanız buyurun… Tüm bu detaylar oldukça önemli ve sizi diğerlerinden ayıran noktalardır. Bir firmanız varsa ya da yeni bir firma açmak istiyorsanız reklam yapmak sizin için çok önemlidir. Firmanızı olağanca fazla kişiye tanıtmak ve bilinirliğini artırmak sizin kalitenizi ve müşteri potansiyelinizi doğrudan etkileyecektir.

Başlangıçta yeni bir firma iseniz ya da yıllanmış bir firma iseniz ne tür reklamlar yapabilirim diye değil reklamdan nasıl daha fazla verim alabilirim diye araştırma yapmanız ve düşünmeniz işinize yarayacaktır. Binlerce lira harcanıp, bir cacığa yaramayan reklamlar sizleri paranızdan ve kapınızdaki müşterinizden edebilir. Önceliğiniz benim işimi nasıl bir reklam görür olmalıdır. Farklı reklam stratejileri oluşturmak ve reklamdan verim almaya çalışmak iyidir. Kaliteli reklamlar size yeni müşteriler kazandıracağı gibi var olan müşterileriniz için de tekrar uğrama sıklığını artıracak önemli etkileri sağlayabilir. Peki ama firma reklam ve tanıtımı nasıl yapılır? Kaliteli reklam ve tanıtım nasıl sağlanır?

kaliteli firma reklamı

Firma Reklam ve Tanıtım Planında Kalite

Firma reklamınızı oluştururken tanıtımında yer alacak noktalara değinmek önemli tabi ama öncelikle neyin reklamını ne için yapacaksınız? Sizin firmanızı kimlerin tanımasını istiyorsunuz? Bu tarz soruların cevabını verebiliyor olmak ve buna göre yeni reklamlar oluşturmak sizi onlarca adım öne atacaktır. Kaliteli reklam ve tanıtım planı yapılırken elinize madde madde sorular geçirmek ve bu soruların cevaplarını bulmak reklamlardaki veriminizi artıracak ve maliyeti düşürecektir.

Örneğin bir bisiklet tamircisi iseniz ve reklam, tanıtım hazırlıyorsanız sizler için kimlerin müşteri olabileceğini gözünüze iyi kestirmeniz gerek. Kimler sizin müşteriniz? Bu sorunun cevabını bulmalı ve buna yönelik olarak tanıtım planınızı hazırlamalısınız. Bisiklet sürücüleri, sporcular, zayıflamayı planlayanlar, çocuklar, özellikle 12-30 yaş arası sizler için öncelikli olabilir. Bu önceliği iyi bilmeli ve reklamdaki görselleri, hedeflemeleri, harekete geçirici içerikleri, iletişim yöntemlerini bu önceliğe göre hazırlamalısınız.

Sadece reklam hedef kitlesi değil, bu hedef kitlenin alışkanlıkları da sizin için önemlidir. İnternet ve mağazadan satış yapıyor olabilirsiniz. Bisiklet lastiğini kimin alacağını ve nasıl bir ödeme yöntemi sunacağını planınıza katmak sizler için öncelikli olmalıdır. Tüm bu yukarıda anlatılanlar sadece basit bir kaç firma reklam ve tanıtım fikrinden ibaret, gelin devam edelim.

Firmamı Nerede Tanıtabilirim? Reklam Nasıl Yaparım?

Firma reklam ve tanıtım kalitesinden kısaca bahsettik fakat bir önemli nokta da nerede tanıtacaksınız. Firmanızı sektörüne bağlı olarak bir çok platformda tanıtmak mümkün. İşiniz gereği firmanızda seyahat halinde bulunan araçlarınız varsa bunların üzerine reklam bastırarak tanıtım yapabilirsiniz tabii ki. Bu gibi onlarca tanıtım mevcuttur. Gelin sizlere bir tanesi olan Reklamlar.GEN.TR adresinin reklam planından biraz bahsedeyim…

Bu sitede reklam verebilir ve kendi siteniz için organik bir trafik ve kaliteli güncel bir tanıtım yazısı, backlink sağlayabilirsiniz. Bu sayede sizin siteniz Google aramaları gibi internet aramalarında ilk sıralara rahatça yükselebilirler. Reklamlar sitemizde sürekli güncel ve kaliteli, özgün paylaşımlar yapıyor ve sizler için reklam, firma tanıtım imkanı sunuyoruz, bu fırsatı kaçırmak istemeyebilirsiniz.

Firmanızın reklamlarını bir çok farklı noktada yapabilirsiniz tabii ki, bunların arasında sosyal medya, afişler, kartvizitler gibi bir çok seçenek bulunuyor. Daha detaylı incelemeleri ilerleyen zamanlarda sitemizde paylaşacağız, reklamla ilgili her şey bu sitede.

İnternet ve Sosyal Medya Reklamları ile Firma Tanıtımı

Günümüzde her vatandaşın elinde bir telefon bulunuyor. Bu sayede internet aleminde reklam imkanı her reklam sever iş verenin hayallerini süslüyor. Bu mecralarda reklam vermek sizleri önlere taşıyabilir. Aramalarda daha üstlerde olabilirsiniz, ya da müşterilerinizin karşısına ansızın bir sitede, sosyal medyada gezerken reklamlar çıkarabilir ve onları dükkanınıza, dükkanınızın çevrim içi sitesine davet edebilir ve gelirlerinizi yükseltebilirsiniz. Reklamlar her zaman gelirinizi yükseltecektir anlamına gelmiyor fakat kaliteli bir reklam ajansı ile anlaşırsanız reklamlarınız sizlere gelir sağlayabilir. Reklamlarınızın sizlere özgü ve dikkat çekici olması, doğru hedef kitleyi doğru zamanda buluyor olması çevrim içi firma reklam ve tanıtımları için etkilidir.

firmanızı internette tanıtın

Kalıcı Firma Tanıtımı Nasıl Yapılır? (Reklam Fikri)

Firmanızın uzun vadeli ve kalıcı olması için elinizden geleni yaptığınıza eminiz. Peki öyleyse reklamınız neden kalıcı olmuyor? Reklam demek firma bilinirliği, firma tanınmışlığı, arama hacmi yüksekliği demektir bizim gözümüzde. Öncelikle elinize bir kağıt kalem alın ve ihtiyacınız olan kalıcı reklamı nereden temin edebilirsiniz not edin!

Kalıcı reklamlar broşürler, yapışkan afişler, kartvizitler, manyetik kartvizitler gibi bir yerlere asılabilir, saklanabilir ve kullanımı kolay olan reklamlardır. Müşteriniz hiç uğraşmadan kartvizit üzerinden numaranızı arar ve size ulaşabilir. Bu tarz reklamlar daha kalıcı ve kalitelidir. Tabii bir de arama motoru aramalarında (Google vb. gibi) ilk sıralara kalıcı olarak çıkmakta sizleri kalıcı kılar. Raklamlar.GEN.TR ile kalıcı backlink alabilir ve sıralamanızı yükseltip firmanızın kalıcılığını büyütebilirsiniz.

kalıcı firma reklamı

Firma Rehber Siteleri Reklam ve Tanıtımı

Bilinen onlarca firma rehber ve tanıtım sitesi mevcuttur, bunlarda firmanızı tanıtarak müşteri potansiyelinizi artırabilirsiniz ve yine aynı şekilde sıralamanızı yükseltmeyi hedef haline getirebilirsiniz.

Gerçek bir tanıtım yazısı özgün, açıklayıcı, dikkat çekici ve uzun olmalıdır. Tanıtım yazılarınız ile firmanızın reklamını ve tanıtımını yapabilirsiniz. Sizler uğraşmayın diye Reklamlar.GEN.TR bu işlemleri en kolay ve hızlı şekilde yapıyor. Reklamınız her zaman aktif ve firmanıza değer katıyor. Firma reklam ve tanıtımı yapmak zahmetli ve uzmanlık isteyen bir iştir. Kaliteye güvenin…

firma tanıtımı nasıl yapılır

3 Yorum

 1. Berkay demiş ki:

  Teşekkürler, farklı ufuklara çıkan yöntemlerden bahsetmişsiniz tebrik ederim.

  Ağustos 1, 2019
  Yanıtla
 2. […] kaç ay içerisinde unutulsa da sizlere ömürlük ve kaliteli backlink sağlayabilir. Bu sayede firmanızın reklamını yapmış olursunuz. Kayan içerikler, manşetler, içerik arası reklamlar, belirli sayfalarda […]

  Ağustos 6, 2019
  Yanıtla

Bir Cevap Yazın