Adsense Nedir? İnternet’ten Para Kazan!

Adsense nedir? Adsense ile Youtube ve internet üzerinden para kazanmak son zamanlarda oldukça popüler konulardan birisi ve detaylı anlatım henüz sizlerle. Reklamlar, tanıtımlar, para kazanmak ve yeni müşteriler kazanmak bu web sitesinin temel konusudur ve bir Google hizmeti olan Adsense‘den bahsetmemek olmaz. Sizin de hayallerinizi süsleyen bir furya varsa muhtemelen internetten oturduğum yerden nasıl para kazanabilirim olacaktır. Bu konuya ilgi duyuyorsanız muhtemelen bu sayfayı sonuna kadar okumalı ve en ince detaylarına kadar öğrenmelisiniz. Google’ın Adsense hizmeti ile nasıl para kazanabilirim? Sorularının cevabının tamamını bu sayfada bulacaksınız.

Hiç bir bilginiz olmadığını var sayarak tanımlardan ve ihtiyaçlardan başlayarak sizlere anlatalım. Youtube, Blogger ve diğer platformlarda çok sık rastlanan Adsense kavramı nedir? Parayı nasıl kazanıyoruz ve kazandığımız paralar bizlere nasıl ödeniyor? Tüm bu soruların cevaplarını ve inceliklerini bu yazımızda öğrenecek ve belki de yorumlarda bizlere teşekkür edeceksiniz. En ince detayları ile Adsense Nedir? Youtube ve internetten nasıl para kazanılır gelin anlatalım…

adsense ile bilgisayardan internetten para kazanmak
adsense ile bilgisayardan internetten para kazanmak

Nedir Bu Adsense? Youtube ve İnternetten Para Kazanmak

Bir çok bilgisayar kullanıcısının, video çekmeyi ve yayınlamayı seven yayıncının ve ek iş araştıranların dikkatini çeken webden para kazanmak, Youtube’den para kazanmak gibi başlıkların en temelinde Adsense yatmaktadır. Adsense; size ait olan ve ilgi gören sayfaların, reklam verenlerin reklamları ile donatılmasında görev yapan ve isteğinize bağlı olarak reklamların yayınlanması ile para kazancı sağlayan, ek gelir sağlayan bir hizmet, bir platformdur…

Örnek vermek gerekirse bu web sitesindeki haber reklamları nedir? Sayfasında bahsi geçtiği gibi bir haber sitesinde, bir oyun sitesinde, Youtube videolarının arasında ya da sizin sitenizde sizin izniniz ile reklamların yayınlanması ile kazanç sağlama olanağı sunuyor. Mesela bu web sitesi size ait olsun diyelim, Reklamlar web sitemizde bir çok ziyaretçi geziniyor ve bu ziyaretçiler yararlı bilgileri okumak için can atıyor. Fakat siz bu siteden bir gelir elde etmek istediğinizde reklam yayınlamadığınız taktirde okurlardan bir gelir elde edemezsiniz. Reklamlar sitesini Adsense hesabı oluşturarak bu hesaba bağlamalı, bu hesaptan siteniz için reklam onayı almalı ve onaylanması halinde para kazanmaya adım atmalısınız.

Bir çok ince detayı olan Adsense’den para kazanmak sizlere kolay gelebilir fakat öyle değildir. Bir hesabı onaylatmak ve siteden ya da videodan para kazanmak aslında çok zordur. Gerçekten kaliteli işler başarmalı ve para kazanmayı öğrenmelisiniz. Yazımızın sonunda bir çok önemli noktayı öğrenip gerekli yeterlilikleri sağlayacaksınız.

adsense youtube para kazanma
adsense youtube para kazanma

Web Sitesi ve Youtube’den Adsense ile Para Nasıl Kazanılır?

Adsense çok gelişmiş bir platform olduğu için reklam verenleri üzmemek aynı zamanda kendi gelirini yükseltmek için her zaman detaylı çalışmaktadır. Bir çok kriter ile sizlerin uygun olup olmadığınızı belirler ve hesaplarınızı güçlendirebilir ya da engelleyebilir… Bilmeniz gereken ilk ve bizce en önemli detay; güncel ve güvenilir olmanızdır. Güncel ve güvenilir içerik üreticisi olmak sizin Google Adsense için daimi müşteri olduğunuzu ve iş birliği yapmak için doğru olduğunuzu gösterir. Örneğin sitenize haftada 2 kez makale yayınlarsanız ve bunu düzenli hale getirirseniz Adsense onayı alabilir ve sitenizden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bir diğer konu da güven… Güvenilir bir sitenizin olması demek içeriğin çalıntı olmaması, sahte içeriklerin olmaması, ziyaretçilerinizin sitenizi sevmesi ve fazla vakit geçirmesiyle ilgilidir. Youtube için de aynı şeyler geçerlidir. Videolarınızda kopya müzikler, küfürler, çalıntı içerikler olması ya da izleyici kitlenizin beğenmemesi, hemen çıkması, beğenme butonuna basması da sizin Adsense’de güven problemi oluşturacak ve para kazanmanızı olumsuz etkileyecektir.

Güncellik ve süreklilik konusuna dönecek olursak, ayda bir video yüklemek, makale paylaşmak sizin için iyi olmayacaktır. En az haftada bir içerik üretmek ve bunu düzenli olarak sürekli uzun vadeli paylaşarak gelirlerinizi artırmanız gerekir. Adsense ile para kazanmak zor demiştik, neden zor söylemedik açıklamak gerek diye düşünüyoruz. Sonraki başlığımız bunu açıklasın madem.

Adsense Reklamları Ne Kadar Kazandırır? Adsense Gelirini Yükselt

Arkadaşlar Adsense reklamları ile para kazanmak bir hayli zahmetli ve süreklilik isteyen bir konudur fakat, uzun vadede belirli konumlara gelmişseniz sizlere büyük kazançlar sağlayabilir. Tekrar tekrar söylemekte fayda var uzun vadeli ve sürekli yapılması gereken bir iştir Adsense ile para kazanmak.

Adsense gelirimi nasıl yükseltirim? Diye soruyorsanız, bu konunun bir hileli bir de doğal yolu vardır. Hileden kastımız bildiğimiz gibi değil sadece taktik diyelim, yorumlarda yeterince onay görürsek bu adsense para kazanma taktiğini de sizler için paylaşabiliriz. Doğal olan yönteme geçelim hemen. Sitenizdeki ya da videolardaki trafiği yükseltmeyi başarırsanız, reklam geliriniz artacaktır. Bunu nasıl sağlarsınız? Daha ilgi çekici ve trend* olan konulara odaklanarak içerik üretirseniz trafiğiniz artabilir. Aynı zamanda içeriğin okurlarını ya da seyircilerini kandırmaması ve beğenilebilecek olmasını sağlamanız gerekiyor. Özgün olursanız da tabii ki sizlere çok çok artısı olacaktır. Sitenize ve videolara olan trafiği yükseltirseniz, doğru kitleleri hedefler ve elde ederseniz geliriniz muazzam yükselecektir. Kısaca kalitenizi artırın ve Adsense gelirinizin artışını izleyin.

adsense geliri nasıl yükseltilir
adsense geliri nasıl yükseltilir

Adsense Ne Kadar Kazanç Sağlar? Ek İş Olarak Adsense

Eğer yukarıdaki tüm yazıları okur ve başarılı da olursanız sizler için hava hoş ve artık gelir sağlamaya başlayabilirsiniz demektir. Varsayalım ki 6 aydır bir site için içerik üretiyorsunuz ve aylık 10.000 kadar net ziyaretçiniz oluyor. Ne kadar para kazanırım? Bu şartlarda iyi bir içerik üretici konumundasınız diyebiliriz. Bu durumda sitenizdeki geçirilen zaman, reklamlara tıklanma oranları ve benzeri konuların etkisi büyük olsa da sadece anlamanız için bir örnek ile ne kadar kazanırsınız açıklayalım. Bir reklamın gösterim başı ücreti (bu ücret değişkendir bir reklam 50 kuruş diğeri 3 kuruş olabilir salladık yani) 10 kuruş olsun. Ve bu 10.000 kişi sitenizde gezinirken hepsi sadece bir reklam görsün ve her gösterimden sallayalım ki net 10 kuruş kazanıyor olun, bu durumda ay sonunda 100.000 kuruşunuz yani; aylık 1.000 TL para kazanacaksınızdır. Tabi bu rakamlar tamamen uydurma ve sizleri az da olsa konu hakkında bilgilendirmek içindir. Gelirinizi net olarak bilmeniz için Adsense hesabınızdan kontrol sağlamanız gerek. Adsense hesabı açmak hakkında başka bir yazımız olduğunda buraya ekleyeceğiz ve tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Adsense Nasıl Kayıt Olunur? Hemen Üye Ol!

adsense nasıl kayıt olunur
adsense nasıl kayıt olunur

Başka bir yazımızda detaylı olarak Adsense kayıt olmak, Adsense hesabını geliştirmek gibi başlıklara değineceğiz fakat kafaya koydunuz ve hemen hesap açmak istiyorsanız Google’ye Adsense kayıt yazıp resmi sayfasına ulaşabilir ve reklam alarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Adsense nedir? İnternet’ten ve Youtube’den nasıl para kazanırım diyenler için umarım faydalı bir paylaşım olmuştur. Görüşlerinizi yorumlarda belirmeyi ve tekrar sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın…

Tek Yorum

Bir Cevap Yazın